piątek, 5 września 2014

MEGGEN - Szwajcaria

Szwajcaria obfituje w piękne miejsca, przede wszystkim ze względu na Alpy oraz liczne jeziora i niemal wiecznie zielone pastwiska. Wielbiciele górskich widoków i sielskiej atmosfery znajdą więc tu wiele urokliwych zakątków. Chętnie odwiedzane przez turystów Zurich, Lucerna czy Genewa również oferują wiele atrakcji. Są jednak miejsca, których nie znajdziecie w przewodnikach, a warte są odwiedzenia. Jednym z takich miejsc jest Meggen – malutka i niezwykle malownicza miejscowość oddalona zaledwie 6 km od Lucerny i położona nad Jeziorem Czterech Kantonów (Vierwaldstättersee). Podmiejskim autobusem spod dworca w Lucernie dojedziemy tam w około 10 minut. Można tam też dostać się statkiem – w Meggen są dwie przystanie: w centrum i tuż pod zamkiem.
Główną atrakcją Meggen jest mały zameczek Meggenhorn usytuowany na wzgórzu, z którego rozciąga się niesamowita panorama na Alpy i jezioro. Widać stąd dwa najwyższe lokalne szczyty Pilatusa i Rigi. W sezonie letnim w zamku czynne jest muzeum oraz kawiarnia. Atrakcją zamku są niewątpliwie przepiękne ogrody wypełnione różnokolorowymi hortensjami oraz winnica. Po zejściu do przystani, możemy nieopodal zobaczyć kapliczkę oraz figurę Jezusa górującą nad jeziorem i doskonale widoczną ze statku.
Na końcu małej galerii umieściłam zdjęcia niezwykłego budynku kościoła w Meggen – St. Pius Kirche, który zachwyca niezwykłą architekturą i technologią wykonania. Nowoczesna już na pierwszy rzut oka bryła powstała w 1966 roku na podstawie projektu Franza Füeg. Ściany budynku wykonane są wyłącznie z około 400 ton stali oraz 888 płyt greckiego marmuru, który wewnątrz sprawia wrażenie mieniącego się bursztynu. Kościół nie ma okien, a mimo to wypełniony jest ciepłym światłem przenikającym przez marmur.  Niepozorny z zewnątrz budynek naprawdę totalnie zaskakuje wnętrzem – jeśli będziecie w okolicy nie zapomnijcie o tym wyjątkowym miejscu!
Szwajcaria
Zdjęcia wykonane aparatem Canon EOS 550D.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz