poniedziałek, 8 września 2014

COLMAR- Francja

Całkiem niedawno odwiedziłam Colmar, niewielkie miasto we francuskiej Alzacji, który to region wyjątkowo lubię. Malownicze miasteczka i wioski w dolinie Renu odznaczają się ciekawą architekturą i licznymi winnicami na łagodnych zboczach.
Również Colmar nie rozczarowuje – według licznych internetowych relacji jest to jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Według mnie miasteczko bardzo przypomina Strasbourg, gdzie również znajdziemy liczne kolorowe kamienice z tzw. muru pruskiego, a także kanały, którymi chętnie pływają turyści, w łódkach rzecz jasna ..
Jednak to starówka w Colmar, nie w Strasbourgu nosi miano Małej Wenecji i z pewnością nie można odmówić jej uroku.  Ilość turystów widoczna na zdjęciach również świadczy o popularności tego miejsca.
Ponieważ Colmar leży blisko granicy z Niemcami, warto wiedzieć, że w mieście swobodnie porozumiemy się nie tylko po francusku , ale i po niemiecku.
Na końcu umieściłam zdjęcia dotyczące kuchni Alzackiej –precle i Flammkuchen, czyli rodzaj pizzy z sosem śmietanowym, boczkiem i cebulką. Flammkuchen to niezwykle popularna potrawa w regionie (również w Niemczech i Szwajcarii), którą spotkać można w różnych wariacjach (na zdjęciu jest to np. wersja z lokalnym serem). Zawsze będąc w Alzacji zamawiam to danie lub inny lokalny specjał – speatzle.
Zachęcam do odwiedzenia Colmar, jednak tylko w sezonie wiosenno- letnim. Tylko wtedy kolorowe kamieniczki obsypane niezliczoną ilością kwiatów tworzą niepowtarzalny urok tego miejsca. 

Francja

Francja

Francja

Francja

Francja

Francja

Francja

Francja

Francja

Francja

Francja

Francja

Flammkuchen
Zdjęcia zrobione aparatem Canon EOS 550 D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz